Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

DZIEŃ KSIĄŻKI 23 kwietnia

DZIEŃ KSIĄŻKI 23 kwietnia

                          23 kwietnia książki miały swoje święto, bowiem obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji zorganizowano w naszej szkole i przedszkolu szereg działań mając na celu promowanie czytelnictwa.

  • Każdy mógł wziąć udział w akcji tzw. „sleevface, czyli ubierz się w książkę”. Zarówno przedszkolacy, jak i uczniowie podjęli trud sfotografowania się z książką próbując stanąć się jej częścią.

"SLEEVEFACE" = "ubierz się w książkę"

Dzień Książki w przedszkolu

 

  • Chętni wzięli udział w konkursie na zakładkę do książki. Pomysłowość wykonanych prac okazała się niezwykła, dlatego wszyscy zostali nagrodzeni upominkami.

 

ZAKŁADKI

 

W kategorii przedszkolnej wszystkie prace otrzymały wyróżnienie:

- Alan Kubicki

- Milena Leśniewska

- Hanna Śliwa

- Joanna Kasprzak

- Milena Łączna

- Julianna Wojtkiewicz

- Dominik Trembiński

- Adam Grzywacz

- Zuzanna Mikołajczak

- Julia Reszel

- Aleksandra Matuszewska

- Hanna Ludwiczak

 

 

 

W kategorii klas I-III przyznano miejsca i wyróżnienia:

- Krzysztof Walkowiak – I miejsce

- Aleks Olejnik – II miejsce

- Katarzyna Gawron, Maria Słomińska, Tomasz Słomiński – III miejsce

- Gabriela Kołtoniak, Martyna Budna, Maja Młynkowiak, Marita Poszytek – wyróżnienie

W kategorii klas IV-VIII przyznano:

- Zofia Śliwa, Oliwia Kokora – I miejsce

- Kazimierz Błoszyk – II miejsce

- Julia Budna, Kuba Trembiński – III miejsce

 

  • W dniu 23 kwietnia przedszkolacy otrzymali książki, które kiedyś ktoś już przeczytał i oddał do biblioteki. W ten sposób książki otrzymały kolejną szansę na przetrwanie. Każdy przedszkolak mógł samodzielnie dokonać wyboru, ale wyłącznie po rysunku narysowanym na szarym papierze, bowiem każda książka była w niego owinięta i do końca nie wiadomo było, jakie czarujące i niesamowite opowieści się w niej kryją.

 

  • Przeprowadzono również wśród uczniów i rodziców sondę na temat ich ulubionych książek. Rodzice chętnie dzielili się swoimi książkami z ich szkolnych lat. Zdaniem uczniów i rodziców na uwagę zasługują następujące pozycje.

- seria książek „Podróże Neli” Nela Mała Reporterka. - „Główna bohaterka i autorka serii tych książek podróżuje po świecie i poznaje ciekawe miejsca, ludzi i zwierzęta. Uwielbiam te książki, ponieważ kocham podróże i też chciałbym móc podróżować do takich egzotycznych krajów. Kocham zwierzęta i mam nadzieje, że będę mógł kiedyś, tak jak Nela poznać te wszystkie cudowne zwierzaki. Lubię też biologię, a w książkach „Podróże Neli” można znaleźć wiele ciekawostek przyrodniczych”.

- „Wybrańcy” Kristin Cashore – „Książka pobudza wyobraźnię, a akcja jest bardzo dynamiczna i zmienna”.

- „Harry Potter i czara ognia” J.K. Rowling – „Wybrałam tę książkę, ponieważ jest w niej przedstawiony magiczny świat oraz fantastyczne istoty. Dzięki niej można przenieść się wyobraźnią w zaczarowany świat”. 

- „Czerwony Kapturek” J.i W. Grimm – „Lubię tą książkę, dlatego, że Czerwony Kapturek jest dzielny i nie boi się sam iść przez las do babci. Uwielbiam go, ponieważ jest posłuszny mamie i okazuje miłość swojej babci”.

- „W pustyni i w puszczy” Henryk Sienkiewicz – „Książka ta wywołała na mnie duże wrażenie z powodu opisów innego świata, było to dla mnie jako dziecka coś niesamowitego, że może istnieć tak inny i ciekawy świat. Opisy zwierząt, kultury i bohaterów sprawiły u mnie chęć poznania innych odległych miejsc.

- „Od wczesnego dzieciństwa uwielbiałam czytać książki. Wiele z nich czytałam po kilka razy. Jednak najczęściej sięgałam po „Przygody Robin Hooda”. Była to moja ulubiona pozycja. Bylo w niej wszystko, co lubilam: przygody, miłość, bohaterska postawa i szlachetny banita. Zachęcam wszystkich młodych ludzi, aby chociaż  raz sięgnęli po tą książkę, bo warto”.

- „Przygody Koziołka Matołka” Kornel Makuszyński – „Koziołek Matołek zawsze wybierał się do Pacanowa. Za każdym razem spotykały go różne ciekawe przygody. Książka jest bardzo ciekawa i szybko się ją czyta. Zachęcam wszystkie dzieci do lektury i przeżycia przygody z głównym bohaterem, a na pewno nie pożałują”.

- „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren – „To książka, która jako pierwsza przychodzi mi do głowy, gdy myślę o dzieciństwie. Astrin Lindgren stworzyła historię grupy przyjaciół przeżywających niebywałe przygody. W tej książce autorka pokazała sytuacje codzienne i zupełnie niezwykłe, które niosły ze sobą bagaż doświadczeń, przeżyć i emocji. A wszystko to było tak realne, iż mały czytelnik czuł, że jest przyjacielem Britty, Anny, Lisy, Ollego czy Bossego. Życzę każdemu młodemu czytelnikowi, by odnalazł swoją ulubioną książkę i  pokochał  jej bohaterów, tak jak ja pokochałam dzieci z Bullerbyn. Do książek z dzieciństwa wraca się z ogromną przyjemnością”.

 

  • Książki mogą być naszymi przyjaciółmi, z którymi będziemy przeżywać niesamowite historie. Obecnie mamy wiele możliwości, aby z nich korzystać, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej (e-booków oraz audiobooków). Wystarczy po nie sięgnąć.

 

Data dodania: 2021-04-26 08:31:41
Data edycji: 2021-04-26 08:39:41
Ilość wyświetleń: 806

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
 
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej