Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
W tym roku celebracji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka towarzyszy szczególny przekaz, zwracający uwagę na kwestie różnorodności i tolerancji. Kwestie te są niezwykle aktualne w Polsce, gdzie obywatele oraz społeczności szkolne i przedszkolne ciepło przyjęły i okazały wsparcie uchodźcom uciekającym w tym roku przed wojną w Ukrainie. Celem tegorocznych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowanych przez UNICEF jest przeciwdziałanie dyskryminacji, poprzez podkreślanie, że prawa dziecka dotyczą każdego dziecka – niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności. Wszystkie dzieci są równe wobec prawa i żadne dziecko nie powinno doświadczać niesprawiedliwego traktowania. Podnoszenie świadomości w tym względzie, zarówno pośród dzieci jak i dorosłych, stanowi klucz do tworzenia przyjaznych warunków do życia i rozwoju dla wszystkich dzieci. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy. W obchody włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Szkoły i przedszkola zdecydowały się uczcić rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 
Do akcji organizowanej przez UNICEF przystąpiła także Szkoła Podstawowa im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Iłówcu. Uczniowie przyszli ubrani w niebieskim kolorze, który jest symbolem organizacji i praw dziecka. Przygotowywali z wychowawcami plakaty promujące Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie na tle "pomponowej ścianki" z wykorzystaniem haseł, które powinny nam towarzyszyć na co dzień. "Pomponową ściankę" pomogła stworzyć większość uczniów oraz rodzice, którzy zaangażowali się bezpośrednio w robienie pomponów lub dostarczyli wełnę do ich zrobienia. Każdy uczeń i przedszkolak otrzymał także mini pomponik ze słowami
"Dobrze, że jesteś ?". Każda bowiem osoba, nawet ta najmniejsza, jest dla nas ważna.
W poniedziałek obchodziliśmy także Dzień Życzliwości. Każdy mógł zabrać miłe słowa dla siebie lub obdarować kogoś  "darmowymi komplementami". Nie zapominajmy, że powinniśmy tak postępować codziennie.
 
Data dodania: 2022-11-24 11:06:37
Data edycji: 2022-11-24 11:07:09
Ilość wyświetleń: 254

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
 
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook