Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Puchar Tymbarku

Dnia 1.04.2022 w Książu Wielkopolskim odbyły się Powiatowe finały turnieju piłkarskiego Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku – największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej. Nasza szkoła wystawiła dwa składy dziewcząt. Początkowo w turnieju miały wziąć udział 4 drużyny aczkolwiek ze względu na braki kadrowe szkoły w Chrząstowie i Chwałkowie połączyły swoje siły. Rywalizacje rozpoczęły nasze dwa zespoły dziewcząt. Była to idealna sytuacja do wstępnego rozegrania się. Starsze dziewczyny wygrały mecz 6:0 a bramki zdobywały: Marita Poszytek – 4 bramki oraz Wiktoria Bartkowiak – 2 bramki. W kolejnym meczu zmierzyły się młodsze dziewczyny z Iłówca z drużyną połączonych szkół. Początkowo rozgrywaliśmy naprawdę dobry mecz, niestety w drugiej połowie zabrakło sił i koncentracji ostatecznie przegrywając 5:1. Bramka dla naszego zespołu była bramką samobójczą. Ostatni mecz pomiędzy starszymi dziewczynami a dziewczynami z Chwałkowa i Chrząstowa był meczem o najważniejszą stawkę – awans do finałów wojewódzkich. Od początku meczu było widać dużą nerwowość po obu stronach. Z każdą minutą swoją przewagę posiadania piłki zwiększały nasze dziewczyny. Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis a dziewczyny nadal zmotywowane i waleczne. Determinacja dziewcząt i poświęcenie opłaciły się na 3 minuty przed końcem meczu kiedy stratę przeciwniczek wykorzystała Ania Stronka z dystansu trafiając po ziemi w narożnik bramki. Ostatecznie dziewczyny wygrały a awans okupiły wielkim zmęczeniem i morzem łez szczęścia. Dziękuję wszystkim dziewczynom i ich rodzicom za zaangażowanie i wspólny sukces.